Produkty według zastosowania

IMPREGNAT DO BETONU I OGRODZEŃ BETONOWYCH HYDROFOBIZUJĄCY

22,68 zł
Brutto

IMPREGNAT DO BETONU I OGRODZEŃ BETONOWYCH HYDROFOBIZUJĄCY jest silikonowo-siloksanowym, wodorozcieńczalnym impregnatem. Działa ochronnie i dekoracyjnie i  posiada zdolność penetracji w głąb podłoża. Zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wody, mrozu i zanieczyszczeń atmosferycznych. Ma silne własności hydrofobizujące.

Opakowanie: 1l
Ilość

  Zapytaj o produkt

Zadzwoń: (+48) 14 682 76 14

  Zapytaj o produkt

Napisz do nas [email protected]

  Szybka wysyłka

Produkty dostarczamy do 48h

Zastosowanie

IMPREGNAT DO BETONU I OGRODZEŃ BETONOWYCH HYDROFOBIZUJĄCY przeznaczony jest do:

  • impregnacji hydrofobizującej ogrodzeń betonowych, ogrodzeń z kamienia jak piaskowiec, wapieniec, ogrodzeń z kamiennych bloczków, pustaka łupanego, pustaka śrutowanego
  • impregnacji kostki brukowej, płyt chodnikowych i tarasowych, betonu architektonicznego,

galanterii betonowej,

  • ochronnej hydrofobizacji cegieł, betonowych i gipsowych płytek ściennych

Galeria

Właściwości

  • nadaje hydrofobowość zabezpieczonej powierzchni, zabezpiecza powierzchnie przed wilgocią, opadami atmosferycznymi
  • zwiększa żywotność zabezpieczonych powierzchni
  • zabezpiecza przed korozją betonu
  • zwiększa mrozoodporność
  • zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, solami odladzającymi
  • polepsza odporność na warunki atmosferyczne i na agresywne czynniki
  • może wpływać na kolor podłoża impregnowanego (przyciemnienie)

Materiały do pobrania

FAQ

Preparat służy do hydrofobizacji betonowych i kamiennych powierzchni zewnętrznych – ogrodzeń betonowych, kamiennych (piaskowiec, wapieniec, bloczki, pustak łupany i śrutowany), kostki brukowej, płyt chodnikowych i tarasowych, betonu architektonicznego, galanterii betonowej oraz cegieł i płytek betonowych i gipsowych. Impregnat przenika głęboko w strukturę podłoża i trwale zabezpiecza je przed wodą, mrozem i zanieczyszczeniami.

Preparat oparty jest na emulsji silikonowo-siloksanowej. Oznacza to głęboką penetrację struktury betonu lub kamienia – substancja czynna wiąże się wewnątrz materiału, a nie tworzy powierzchniowej błony. Efektem jest trwała hydrofobizacja niewidoczna gołym okiem, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu i oddychalności podłoża.

Impregnat powoduje tzw. efekt perlenia wody – krople spływają z powierzchni, zamiast wchłaniać się w beton. Produkt może delikatnie przyciemnić impregnowane podłoże i wydobyć głębię jego koloru (efekt odświeżenia). Nie tworzy połyskliwej powłoki ani nie zmienia faktury powierzchni.

Nowe ogrodzenie betonowe należy impregnować najwcześniej po 30 dniach od zakończenia montażu. Beton musi być wysezonowany, a jego wilgotność w momencie aplikacji nie może przekraczać 4–6%. Zbyt wczesna impregnacja świeżego betonu skutkuje nieprawidłowym wchłanianiem preparatu i gorszą ochroną.

Podłoże powinno być suche, mocne, bez kurzu, brudu i zatłuszczeń. Najlepiej zmyć je wodą z detergentem pod ciśnieniem, spłukać i dokładnie wysuszyć. Miejsca pokryte mchem, algami lub grzybem należy oczyścić mechanicznie i zdezynfekować preparatem grzybobójczym. Wykwity solne można usunąć preparatem KOLORBRUK ZMYWACZ WYKWITÓW.

Impregnat nanosi się obficie – natryskiem lub pędzlem – aż do całkowitego nasycenia powierzchni. Drugą warstwę nakłada się metodą „mokro na mokro”, czyli w odstępie nie dłuższym niż 15 minut od pierwszej. Prace można prowadzić przy temperaturze od +5°C do +30°C i wilgotności względnej powietrza do 80%. Nie należy impregnować podczas mgły, deszczu ani śniegu.

Przy jednokrotnym malowaniu wydajność wynosi do 8 m² z 1 litra. Rzeczywiste zużycie zależy od rodzaju i faktury podłoża – chropowate, porowate lub mocno nasiąkliwe powierzchnie pochłoną więcej preparatu. Przed impregnacją całości zaleca się wykonanie próby wydajności na niewielkim fragmencie.

Tak. Ograniczenie nasiąkliwości eliminuje ryzyko mikropęknięć i łuszczenia się betonu w wyniku cyklicznego zamarzania i odmarzania wody w porach materiału. Impregnacja tworzy też barierę dla agresywnych czynników chemicznych i biologicznych, co chroni beton przed erozją spoiwa i korozją.

Okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od daty produkcji, pod warunkiem przechowywania w fabrycznie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od +5°C do +30°C. Produkt jest wrażliwy na mróz – przechowywanie w ujemnych temperaturach może go zniszczyć.

Porady ekspertów

SPOSÓB STOSOWANIA:

Przygotowanie powierzchni:

Podłoże betonowe powinno być wysezonowane, mocne, bez kurzu i brudu i bez zatłuszczeń. Korzystnie jest zmyć powierzchnie wodą z detergentem, pod ciśnieniem, spłukać i wysuszyć.

Miejsca zagrzybione, porośnięte mchem, algami, oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkami do tego przeznaczonymi np. preparatem GRZYBOBÓJCA. Miejsca z wykwitami solnymi można oczyścić preparatem KOLORBRUK ZMYWACZ WYKWITÓW ( zgodnie z zapisami w Karcie Technicznej dla preparatu).

Podłoże przed malowaniem musi być suche o wilgotności maksymalnie 4 -6 % i temperaturze od +5°C do 30°C. Impregnować nie należy wcześniej niż po upływie 30 dni od zakończenia montażu nowego ogrodzenia.

Malowanie:

Nanosić impregnat obficie poprzez natrysk lub nanosić pędzlem aż do nasycenia się powierzchni. Najczęściej będzie to jednorazowe naniesienie. W przypadku bardzo porowatych powierzchni można nanieść dwie warstwy „mokro na mokro” w odstępach nie dłuższych niż 15 min.

Impregnowanie prowadzić w temperaturze od +50C do +300C i wilgotności względnej powietrza do 80%.

Prace malarskie prowadzić w odpowiednich warunkach atmosferycznych (brak mgły, deszczu i śniegu). Do mycia narzędzi malarskich używać wody.