Powered by Smartsupp

Farba tablicowa magnetyczna – czy warto ją kupić?

Farba tablicowa z drobinkami metalu może zmienić wnętrze Twojego domu, nadając mu charakteru i funkcjonalności. Nadaje się zarówno do pokoju dziecka, jak i kuchni lub salonu. Możesz na niej tworzyć rysunki kredą, wspólnie z dziećmi, lub wykorzystywać, jako miejsce, na którym powiesisz magnesy z podróży. Możliwości jest naprawdę wiele, a jej wykorzystanie będzie zależeć jedynie od Twojej kreatywności. Jeżeli zastanawiasz się, czy farba tablicowa magnetyczna przyda się też w Twoim domu, to przeczytaj uważnie, do czego może być wykorzystywana, i jak najlepiej nanosić ją na ściany.

Do czego jest wykorzystywana magnetyczna farba tablicowa?

Do tej pory na rynku można było kupić dwa osobne produkty: farbę magnetyczną oraz farbę tablicową. Każda z nich była wykorzystywana w innym celu. Farba magnetyczna, która jest emulsją wodną, podobnie zresztą, jak większość farb dostępnych na rynku, została dodatkowo wyposażona w opiłki metalu, które po naniesieniu na ścianę dają właściwości podobne do tablic magnetycznych.

Natomiast farby tablicowe są emulsjami, które po naniesieniu na daną powierzchnię dają efekt zbliżony do tablicy szkolnej. Do niedawna dostępne były jedynie w czarnym i szarym kolorze. Jednak producenci, dostrzegli potencjał i możliwość różnorodnego jej zastosowania w wielu pomieszczeniach i zdecydowali o wprowadzeniu szerszej gamy kolorystycznej.

Jeżeli chcemy uzyskać zarówno efekt farby magnetycznej, jak i farby tablicowej, to możemy kupić gotowy produkt 2w1. Połączenie tych farb daje nie tylko doskonały efekt dekoracyjny, ale także wpływa na funkcjonalność ścian, które mogą się stać miejscem kreatywnych zabaw, listą zakupów, miejscem, gdzie przekazujemy sobie ważne informacje lub po prostu krótkie notatki. Ściana pokryta warstwą takiej farby jest wręcz stworzona do kuchni, gdzie można na niej pisać aktualne menu.

Farba tablicowa magnetyczna na ścianie.

Farba magnetyczno – tablicowa sprawdzi się także w pokojach dziecięcych. Po pierwsze pomoże nam chronić ściany przed zabrudzeniem, a po drugie pomoże nam stworzyć niezwykle kreatywną przestrzeń do rozwoju dzieci. Pociechy taką tablicę mogą wykorzystać zarówno do rysowania, jak i przyklejania karteczek lub pocztówek za pomocą magnesów. Farba tablicowa ma wręcz nieskończenie wiele zastosowań, a dodatkowo nie jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Można ją więc spokojnie stosować nawet w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci.

Jak malować magnetyczną farbą tablicową?

Malowanie powierzchni przy pomocy emulsji magnetyczno – tablicowej nie różni się wiele od malowania farbami akrylowymi. Warto przede wszystkim odpowiednio przygotować nawierzchnię. Jeżeli malowana powierzchnia będzie się znajdować w pomieszczeniu kuchennym, należy ją przed malowaniem odtłuścić i wyczyścić wszelkie zabrudzenia. Następnym krokiem będzie jej gruntowanie. Tak przygotowana powierzchnia powinna dobrze wyschnąć przed rozpoczęciem malowania. Jeżeli chcemy otrzymać wyjątkowo trwały efekt, pamiętajmy o aplikacji jeszcze jednej warstwy, którą będzie podkład.

Magnetyczne rodzaje farb powinno się nanosić wałkiem lub pędzlem z włosia. Niewskazane jest wykorzystanie do tego wałków wykonanych z gąbki. W przypadku, kiedy chcemy osiągnąć dobry efekt produktu, nałóżmy przynajmniej 4 warstwy na daną nawierzchnię w odstępach około 2 godzin. Dodatkowych danych, takich jak np. wydajność poszczególnych produktów na 1m2, szukajmy na etykietach dołączonych do puszek. Takie informacje pozwolą Ci zakupić odpowiednią ilość emulsji, która zapewni wystarczająco wysoki poziom krycia i przyczepności.

Malowanie po tablicy.

Powierzchnię pomalowaną emulsją o właściwościach magnetycznych, będzie można zacząć używać w przeciągu 2 lub 3 dni. W tym czasie zarówno barwnik, jak i opiłki metalu zdążą się odpowiednio utwardzić. Wtedy można spokojnie po ścianie rysować różnobarwnymi kredami oraz korzystać z magnesów. Ściana będzie także łatwa w czyszczeniu. Do umycia pozostałości po kredzie wystarczy użycie wilgotnej szmatki.

Farba tablicowa magnetyczna – kolory

Jedynym mankamentem emulsji tablicowo – magnetycznych jest ograniczony wybór kolorów. Jeżeli chcielibyśmy, np. niektóre powierzchnie wzbogacić kolorystycznie, używając do tego pastelowych kolorów, to powinniśmy zdecydować się na zakup dwóch osobnych emulsji – magnetycznej i drugiej o właściwościach tablicy szkolnej. Wtedy proces nanoszenia będzie wyglądać nieco inaczej.

Oczywiście całość powinniśmy poprzedzić czyszczeniem nawierzchni, na którą będziemy nakładać kilka warstw poszczególnych farb. Następnie powinniśmy pomalować wyznaczone miejsce emulsją z opiłkami żelaza. Im więcej razy, tym nasza tablica będzie lepiej utrzymywać magnesy. Po jej wyschnięciu będziemy mogli przejść do nakładania emulsji nadającej się do pisania po niej kredą.

I tu przychodzimy do Was z dobrą wiadomością. Istnieje wiele kolorów emulsji tablicowych, które można dobierać do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możemy stworzyć piękne i nietypowe wnętrza przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jeżeli nasze dziecko kocha błękity i róże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jego pokój urozmaicić właśnie takimi kolorami.