Magia farby tablicowej

Farba tablicowa to doskonała alternatywa zwykłej farby, która sprawi, że nasze wnętrza nabiorą oryginalności i charakteru. Jesteś na etapie projektowania wnętrza lub po prostu chcesz coś zmienić? Farba tablicowa lub farba tablicowa magnetyczna to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mamy w domu dzieci. Większość rodziców na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci uwielbiają malować po wszystkich rodzajach powierzchni i często jedna kartka papieru to zdecydowanie za mało na artystyczne rysunki. Jednak wizja zmywania plam z farbek, kredek i ołówków ze ścian, zwłaszcza w świeżo pomalowanym mieszkaniu może przyprawić o dreszcze.

EKOAKRYLKA farba tablicowa pozwoli stworzyć w naszym domu powierzchnię do malowania, tworzenia i pisania kredą o dowolnej wielkości. Ogranicza nas tylko metraż i wyobraźnia. Z całą pewnością zastosowanie farby tablicowej w domu ucieszy niejednego malucha oraz artystyczną duszę.

Uniwersalne zastosowanie farby tablicowej

Farba tablicowa to produkt, który z łatwością wkomponujemy w każde wnętrze, zwłaszcza że aktualnie, oprócz najbardziej znanej i kojarzącej się z tablicą w szkole czarnej farby, mamy do wyboru cały wachlarz barw. W zależności od wystroju możemy postawić na ścianę pastelową lub w bardziej ekstrawaganckich, jaskrawych odcieniach.


farba tablicowa w pokoju dziecka

Farbą tablicową możemy pokryć powierzchnię na ścianach, ale także fronty szafek kuchennych lub w pokoju dziecka. Farba tablicowa jest wodoodporna, więc możemy ją wykorzystać w miejscach narażonych na wilgoć. Może służyć jako tablica w kuchni do zapisywania ważnych wydarzeń, planów lekcji, grafików lub aby stworzyć listę zakupów, a także jako ściana w pokoju dziecięcym do rozwijania swoich pasji plastycznych. Farba tablicowa doskonale sprawdzi się również w przedpokoju, gdzie dzięki swoim właściwościom i łatwemu zmywaniu zabezpieczy ściany przed zabrudzeniami.

Farbę łatwo zmyjemy ściereczką z mikrofibry oraz wodą. Następnie wytrzyjmy ścianę na sucho, aby uniknąć smug. Wtedy od nowa możemy na niej malować. Drugim rodzajem farby jest EKOAKRYLKA farba tablicowa magnetyczna 2w1. Ze względu na to, że zawiera opiłki żelaza działa jak obudowa lodówki. W związku z tym możemy przyczepiać na niej różnorodne magnesy, które na przykład zbieramy w czasie podróży. Dzięki temu nasze wnętrze stanie się bardziej kreatywne. Farba tablicowa sprawdzi się zwłaszcza w kuchni, w której postawiliśmy na lodówkę w zabudowie i nie możemy wykorzystać jej magnetycznej funkcji do przypinania ważnych informacji przy pomocy magnesów.
Farba tablicowa to ciekawy sposób na odświeżenie wnętrza lub mebli poprzez tworzenie map podróży, lub pisanie na ścianach ulubionych cytatów i złotych myśli. Taka pomysłowa ściana z farby tablicowej będzie frajdą dla całej rodziny i sposobem komunikacji za pomocą zostawiania sobie miłych wiadomości pisanych kredą.

Farba tablicowa i jej właściwości

Farby tablicowe, jakie możemy kupić to farby bezpieczne i bezwonne. Są to farby lateksowe lub akrylowe, które możemy rozcieńczyć wodą, dlatego możemy ich używać, nawet jeśli mamy domowników z alergią lub wrażliwych na zapachy. Farby tablicowe są odporne na ścieranie ze ściany. Najlepiej zastosować farbę na niczym niepokrytą powierzchnię lub wcześniej oczyścić ścianę z poprzednich warstw.

Farba tablicowa jest łatwa w nakładaniu i uniwersalna, możemy ją nakładać na ściany w kuchni, łazience, pokoju, szkole, sali dydaktycznej, czy na przedmiotach typu handmade jak doniczki w kuchni, stoliki. Dobrym pomysłem jest również pokrycie farbą powierzchni pomiędzy blatem a szafkami w kuchni w celu zabezpieczenia przed wilgocią i zabrudzeniami.


farba tablicowa w kuchni

Niezależnie jaki typ farby wybierzemy – zwykłą czy magnetyczną farbę bez problemu dostaniemy w wielu kolorach, a pomalowanie wybranych powierzchni nie będzie stanowiło problemu. Jeśli chodzi o jej wady – czasami farbę może być trudno usunąć, ale wszystko zależy od producenta i w przypadku farby tablicowej wysokiej jakości nie powinno być problemu z usunięciem produktu, jeśli znajdziemy inne inspiracje na ściany w pomieszczeniach.

Farba tablicowa magnetyczna – ekspresja na ścianie

Dzięki zastosowaniu farby tablicowej możemy stworzyć unikalny klimat na każdej ścianie w domu. Nasze dzieci będą zachwycone, jeśli damy im możliwość pomalować powierzchnie i ściany w swoim pokoju lub kuchni. Na pewno z ochotą wezmą do ręki kredę i wyrażą swoją ekspresję na domowych powierzchniach.

Farba tablicowa to szereg zastosowań i zalet. Nie tylko znikną uporczywe zabrudzenia z szafek i ścian, ale również będziemy się w naszych wnętrzach oraz w kuchni, która jest sercem domu czuć dobrze i przytulnie. Takie rozwiązanie jest też idealne dla artystów, którzy najchętniej chcieliby pomalować całą ścianę, napisać tekst piosenki, który dopiero przyszedł do głowy w centralnym miejscu w kuchni lub po prostu zaskoczyć domowników rano oryginalnym malunkiem w salonie.

Farba tablicowa zdecydowanie odmieni każde wnętrze w domu oraz w firmie. Jeśli chcemy odmienić swoje miejsce pracy, podrzućmy szefowi pomysł na pomalowanie ściany farbą tablicową magnetyczną zamiast stosowania standardowych tablic. To na pewno pobudzi kreatywność w pracy.