Przygotowanie powierzchni:
Podłoże betonowe powinno być wysezonowane (przez okres minimum 28 dni), mocne, bez kurzu i łuszczących się powłok farb i bez zatłuszczeń. Jeśli powierzchnia ma ślady zatłuszczeń należy zmyć powierzchnie wodą z detergentem pod ciśnieniem, spłukać i wysuszyć. W innym przypadku należy umyć wodą pod ciśnieniem lub wykonać piaskowanie.
Miejsca zagrzybione, porośnięte mchem, algami, oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkami do tego przeznaczonymi np. GRZYBOBÓJCA.
Podłoże przed malowaniem musi być suche o wilgotności maksymalnie 4 -6 % i temperaturze od +5°C do 30°C. Wtedy efekt hydrohobizacji jest najskuteczniejszy.
Malowanie:
Nanosić co najmniej dwie warstwy „mokro na wilgotno”. Ilość warstw uzależniona jest od wymagań. W przypadku obiektów inżynierii komunikacyjnej tj. mosty, ekrany dźwiękochłonne stosować nanoszenie do wysycenia powierzchni. Nanosić techniką od dołu do góry i należy unikać spływania.
Do nanoszenia impregnatu na duże powierzchnie najlepiej użyć natrysku niskociśnieniowego. Impregnat można również nanosić wałkiem lub pędzlem.
Impregnowanie prowadzić w temperaturze od +50C do +300C i wilgotności względnej powietrza do 60%.
Prace malarskie prowadzić w odpowiednich warunkach atmosferycznych (brak mgły, deszczu i śniegu).
Do mycia narzędzi malarskich używać wody.