Powered by Smartsupp

FIRMA AKSIL

AKSIL Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych istnieje od 1995 roku.

Celem firmy jest produkcja unikatowych i wysoko jakościowych farb, impregnatów i lakierów o jakość potwierdzonej atestami instytutów naukowo-badawczych.

Firma oferuje Klientom całościowy serwis obejmujący nie tylko produkcję i sprzedaż wyrobów, ale także serwis ekspertów dla dobrania najlepszych rozwiązań.

Firma AKSIL specjalizuje się w produkcji specjalistycznych farb do malowania powierzchni betonowych: dachówek, eternitów, ogrodzeń betonowych, ekranów dźwiękochłonnych i posadzek.

Oprócz naszych wiodących wyrobów oferujemy także: wysokiej jakości farby i impregnaty do budownictwa, farby do blach dachowych, wyroby do wykańczania powierzchni drewnianych oraz do malowania wikliny. Oferujemy także liczne produkty do nietypowych rozwiązań (np. do malowania ceramiki, styroduru).

NASZE ATUTY

Wieloletnie doświadczenie

ponad 20 lat na rynku

Uczciwie, rzetelnie oraz solidnie

potwierdzone nagrodami

Profesjonalnie na każdym etapie

najwyższa jakość produktów

Wyróżnienia i certyfikaty

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

W 2016 roku firma AKSIL zaczęła realizować projekt pt. „Wdrożenie własnej innowacyjnej technologii wytwarzania farb do malowania betonu.” w ramach funduszy europejskich podziałania 3.2.2. Celem projektu było wdrożenie własnej innowacyjnej technologii wytwarzania farb do malowania betonu i innych farb specjalistycznych, istotnie poprawiającej ich kluczowe właściwości użytkowe. W wyniku realizacji projektu powstały ulepszone produkty – innowacyjne farby do betonu i inne farby specjalistyczne o unikalnych właściwościach.

Projekt był realizowany w okresie od 1 marca 2016 do 31 marca 2017 w dwóch etapach. W pierwszym etapie zaplanowano zakup wyposażenia i urządzeń pomocniczych do produkcji. W drugim etapie zaplanowano zakup urządzeń produkcyjnych i wyposażenia kontroli jakości. Opracowana technologia wytwarzania farb do malowania betonu oraz innych specjalistycznych farb jest w całości opracowana przez firmę AKSIL i jest wynikiem własnych prac badawczo-rozwojowych, stanowiąc tajemnice przedsiębiorstwa.

Całkowita wartość zrealizowanego projektu wyniosła 1 037 432,61 zł. Projekt został wsparty dofinansowaniem w ramach Funduszów Europejskich na kwotę 725 770,62 zł.