EKO-DUR LAKIER epoksydowy lakier do posadzek betonowych
jest dwuskładnikowym, epoksydowym lakierem wodorozcieńczalnym ochronno – dekoracyjnym o wysokiej odporności na ścieranie, na obciążenia mechaniczne i chemiczne. Oparty jest na nowoczesnych surowcach gwarantujących najwyższą jakość.
Przejdź do sklepu >Podaj powierzchnię w metrach kwadratowych i gotowe!
Kalkulator obliczy, jaką ilość produktów powinieneś kupić do pomalowania Twojej powierzchni.
Dzięki naszym wskazówkom wydajnie i komfortowo wykorzystasz EKO-DUR FARBĘ.
Masz dwie możliwości wykończenia posadzki:
- MALOWANIE TYLKO EKO-DUR FARBĄ
- MALOWANIE EKO-DUR FARBĄ Z PAŁATKAMI I LAKIEROWANIEM
Przykładowe realizacje:
- POSADZKA BETONOWA DWUKROTNIE POMALOWANA EKO-DUR FARBĄ
-
POSADZKA BETONOWA DWUKROTNIE POMALOWANA EKO-DUR FARBĄ Z DODATKIEM PŁATKÓW OZDOBNYCH. DWUKRTONIE LAKIEROWANA EKO-DUR LAKIEREM
Zastosowanie
EKO-DUR LAKIER przeznaczony jest do:
• malowania posadzek betonowych wewnątrz budynków; tworzy na malowanym podłożu bezbarwną połyskową powłokę łatwą do utrzymania w czystości
• malowania wcześniej wymalowanej posadzki farbą EKO-DUR
• malowania podłóg narażonych na obciążenia mechaniczne i chemiczne tj. do malowania podłóg w halach produkcyjnych, magazynach, garażach, warsztatach, po których odbywa się ruch pieszy i kołowy (dotyczy wózków widłowych o kołach gumowych)
Powierzchnie narażone na wytarcie na skutek ciągłego przesuwania krzesła w tym samym miejscu (krzesła obrotowe na kółkach plastikowych) należy chronić matą do tego celu przeznaczoną.
Kolorystyka
Lakier tworzy bezbarwną powłokę.
Właściwości
W przypadku podłoży uprzednio malowanych farbą EKO-DUR wydajność wynosi 16-20 m²/kg przy jednokrotnym malowaniu
W przypadku pozostałych podłoży wydajność wynosi 8-10 m2/kg przy jednokrotnym malowaniu
• wodorozcieńczalny, epoksydowy lakier dwuskładnikowy: składnik A to zawiesina środków uszlachetniających w żywicy, której przeznaczeniem jest utwardzanie powłoki; składnik B to roztwór żywicy epoksydowej
• powłoka jest odporna na zarysowania, ścieranie i uderzania
• powłoka ma jedwabisty połysk
• powłoka jest łatwo zmywalna
Porady ekspertów
Przygotowanie podłoża:
Posadzka betonowa przeznaczona do malowania powinna być wysezonowana, sucha i czysta. Dopuszczalna wilgotność podłoża 4 % – wilgotność w większości przypadków uzyskana po 28 dniach sezonowania betonu ( w temperaturze 20C).
Tłuszcz i plamy z oleju najlepiej usunąć przez wypalenie lub zmycie odpowiednim środkiem.
Beton zacierany mechaniczne oraz gładkie, zwarte powierzchnie należy najpierw zszorstkować w celu zapewnienia dobrej przyczepności powłoki. Może to być wykonane przez szlifowanie mechaniczne. Pozwala to poprawić przyczepność i usunąć również brud i mleczko cementowe.
W przypadku starego betonu należy usunąć luźno związane fragmenty betonu i uzupełnić ubytki. Następnie korzystnie jest przeszlifować powierzchnię.
W przypadku malowania posadzki betonowej uprzednio malowanej lub impregnowanej nieznanymi wyrobami należy usunąć stare powłoki lakierowe, wyczyścić posadzkę z impregnatu.
Uwaga: Wyrób przeznaczony jest do powierzchni betonowych. Nie należy stosować do powierzchni uzyskanej z wylewek posadzkowych przeznaczonych pod płytki, wykładziny podłogowe.
Przygotowanie mieszanki i aplikacja:
Przed przystąpieniem do malowania składnik A dokładnie wymieszać w opakowaniu i następnie połączyć ze składnikiem B (proporcja mieszania – składnik A: składnik B – 16:6 wagowo).Wyrób dokładnie wymieszać i odczekać co najmniej 5 min.
Jeśli wyrób jest zbyt gęsty to można rozcieńczyć wodą do 10 %.
Czas życia wyrobu po zmieszaniu w temperaturze 20 2C wynosi 2 godziny. .
W przypadku zgęstnienia mieszanki po upływie 1,5-2 godzin można dodać następną porcje świeżo sporządzonej mieszanki A+B i wymieszać.
Uwaga: Nie przekraczać czasów życia mieszanki!
Tak przygotowany lakier nakładać przy pomocy pędzla, wałka lub natryskiem na czysty beton lub na wcześniej wymalowany EKO-DUR FARBĄ. Najlepiej używać wałki welurowe z krótkim włosiem. Lakier można nakładać jednokrotnie lub dwukrotnie dla uzyskania lepszego efektu. Drugą warstwę nakładać po 24 godzinach. Grubość nanoszenia jednej warstwy około 120 μm na mokro. Całkowite utwardzenie następuje po upływie 7 dni w temp 20 2C i wtedy można zacząć eksploatacje. Czas może się zmienić wraz ze zmianą temperatury , wilgotności powietrza, warunków wentylacji, ilości warstw.
Narzędzia myć wodą najlepiej z octem.
UWAGA: wartości temperatury i wilgotności istotnie mogą wpłynąć na przebieg schnięcia w miesiącach zimowych. Proszę przestrzegać poniższych zaleceń:
1. Prace malarskie powinny być przeprowadzane w temperaturze otoczenia nie niższej niż 150C, a najkorzystniej w temperaturze 20 ± 50C
2. Wyrób w opakowaniu powinien być doprowadzony do temperatury otoczenia nie niższej niż 150C
3. Dopuszczalna wilgotność powietrza do 65%. Nie stosować przy dużej wilgotności powietrza. Wilgotność powietrza można sprawdzić wilgotnościomierzem np. w domowych stacjach pogodowych lub aplikacjach.
4. Temperatura podłoża powinna być wyższa co najmniej o 30C od temperatury punktu rosy
Nie dopuszczać do zbyt wysokiej różnica pomiędzy temperaturą powietrza nad posadzką, a temperaturą samej posadzki – temperatury powinny być zbliżone, bo gdy posadzka będzie istotnie chłodniejsza niż powietrze nad nią to dojdzie do skraplania się wilgoci z powietrza na posadzce tj. na schnącej powłoce farby czy lakieru co może spowodować mleczenie powłoki.